Ringid

 

2015/2016

KOOLILASTELE:

1. LEGOROBOTID

1.-9. klassile
1x nädalas (1×45 minutit või 2×45 minutit)

Uurime LEGO roboteid, andureid ning nende tööpõhimõtteid. Rühmad nii algajaile kui ka edasijõudnuile. Eraldi rühm õhtuses vahetuses õppivatele lastele.

Juhendaja Taavi Duvin ja Merit Kadastik
Kuutasu  (1×45)16 EUR  (2×45)23 EUR

logo_koos_toetajatega

2. PROGEJAD

Alates 4. klassist

Programmeerimist õpetav huviring “Progejad”.

NutiLabori eesmärgiks on anda meie huviringi lastele teadmisi ja praktilisi kogemusi programmeerimisest.

 

Vaata Maailma, Elioni, EMT ja Microsofti poolt 2012. aastal algatatud NutiLaborite projekti eesmärgiks on arendada noorte infotehnoloogia-alast huvitegevust Eestis.
NutiLabori projekti tutvustuse ja toetajad leiate NutiLabori kodulehelt.

Meie progejaid  toetab Playtech Estonia.

Ringitöö toimub Tartu Erakooli arvutiklassis . Huviringi tegevuse kirjeldus: Huviringis omandavad õpilased aasta jooksul esmased programmeerimisalased oskused. Tööd alustatakse robootika programmeerimiskeskkonnas NXT-G. NXT-G on hea eelkõige seetõttu, et omab algajale programmeerijale vajalikku graafilist ja lihtsat kasutajaliidest ning omab õpilase jaoks selget ja kiiret tagasisidet (robot hakkab liikuma või reageerib muud moodi).

Peale esmast tutvust NXT-G keeles asutakse kasutama programmi Scratch, mis on samuti graafiline programmeerimiskeskkond, kuid omab programmeerimise õpetamise seisukohalt paremaid vahendeid.

Peale põhioskuste (tingimused, tsüklid, alamprogrammid) selgeks saamist asutakse õppima NXC keeles. Tegemist on juba tuttavate robotite programeerimise jaoks mõeldud tekstilise programmeerimiskeelega, mis sarnaneb paljuski C-keelele.

Kogu õpe on üles ehitatud selliselt, et tunnid oleks võimalikult atraktiivsed ning õpilaste jaoks motiveerivad. Paarisprogrammeerimise kasutamine aitab arendada laste koostööoskust.

Taavi Duvin – Tartu Ülikooli robootikaspetsialist, omab magistrikraadi informaatikaõpetaja alal ning 4-aastast töökogemust arvutiõpetajana ja kooli IT-spetsialistina. Huvikoolis HuviTERA alustas robootika õpetamist juba 5 aastat tagasi. On osalenud Eesti huvikoolide jaoks tehnika valdkonna robootika ainekava väljatöötamisel. Juhendab Tartu Ülikoolis üliõpilaste bakalaureuse- ja magistritöid (edukalt kaitstud üle 30 töö), seega omab ka mentori kogemust ja valmis oma teadmisi jagama.

Kuutasu  (1×45)16 EUR  (2×45)23 EUR

playtech_logo

3. KOSMOSEKLUBI

1.-6. klassile

Kas Sulle meeldis multikas Wall·E? Aga film Tähesõjad? Tahaksid äkki isegi kunagi kosmosesse lennata? Kui jah, siis oled teretulnud HuviTERA kosmoseklubisse. Tegelikult kosmosesse me veel ei lenda, kuid uurime üheskoos kõike, mida üks päris astronaut teadma peaks. Näiteks milline tunne võiks olla skafandris kosmoselaeva parandada. Või kuidas satelliidid ümber maakera keerlevad. Kuidas leida Põhjanaela ning milline näeb välja Kuu pind? Kuidas kosmoselaevad ehitatud on?

Läbi põnevate tegevuste aitavad Eesti Tudengisatelliidi tiimi liikmed lastel omandada uusi teadmisi kosmose, füüsika ja astronoomia vallas. Kosmoseklubis lastakse rakette, uuritakse teleskoopi, mängitakse kosmosemänge ja vaadatakse kosmosevideot… aga käiakse ka AHHAA keskuses, Tartu Tähetornis, Tartu Observatooriumis Tõraveres ning Tartu Ülikooli laborites uurimas kuidas päris kosmoseasjandus käib. Ekskursioonidele on teretulnud ka kõik vanemad. Klubi sihtrühmaks on 1.-6. klassi lapsed; koostöö suuremate ja väiksemate vahel aitab arendada lisaks tehnilisele taibule ka sotsiaalseid oskusi.

Klubi tegevust juhendab Eesti Tudengisatelliidi meeskond

Kaasa aitavad Eesti Astronoomia Selts ning TÜ Kosmose- ja militaartehnoloogiate töörühm

Estronaudid, kui te nüüd lähete postkontorisse ning ostate sealt ESTCube-1 postmargi, siis mõelge, et ka teil on oma osa Eesti saamisel kosmoseriigiks!

Juhendajad  Arnold Rein Tatunts ja Mart Noorma
Kuutasu  16 EUR

4. MALE

1.-9. klassile

Male on hea võimalus arendada oma keskendumisoskusi ja mõtlemisvõimet. Osalema on oodatud nii poisid kui tüdrukud.

Juhendaja Aksel Rei
Kuutasu  13 EUR

5. INGLISE KEEL

1.-2.klassile

Inglise keel on keel, millega saad hakkama väga paljudes riikides, kuhu reisid sind viia võivad. Miks mitte siis tutvuda selle omapärase keele võlude ja ja kultuuriga pisut lähemalt.

Juhendaja Janice Viinalass
Kuutasu  13 EUR

6. FLÖÖDIÕPE

Flööditundides õpime  noodikirja ja tutvume erinevate rütmidega. Nooditundmine on sama kergelt õpitav kui tähtede tundmine ja saame võimaluse igasuguseid lugusid mängida. Hakkame otsima pillil oma tooni, vaatame, kas meil on ilus mänguasend. Peagi rõõmustame pisipaladega juba oma vanemaid. Meil on võimalus mängida solistina üksi või  klaveri saatel ning  parimatele leiame ehk  kitarrigagi koosmängu võimaluse.

Toimumisaeg kokkuleppel juhendajaga

Juhendaja Lande Lampe-Kits

Individuaaltunni tasu 13 eur

7. SOLISTITUND

4-11 aastased

Individuaaltunnis on võimalik arendada lapse vokaalseid võimeid, loovust ja improvisatsioonivõimet.

Juhendaja Sirje Nooska või Maia Kapsi

Toimumisaeg kokkuleppel juhendajaga

Individuaaltunni tasu 13 eur

8. PILLIÕPE

Individuaaltunnid: akordion,  klaver,  saksofon, klarnet.

Juhendaja Reet Laube

Toimumisaeg kokkuleppel juhendajaga

Individuaaltunni tasu 13 eur 

9. KUNSTILABOR

1.-4.klassile

Katsetame erinevate tehnikatega, külastame paar korda erinevaid näitusi või muuseume koos sealse võimalusega  mingi loova tegevusega tegeleda, teeme valmis  esemeid. Plaan on selline, kuid arvestame ka sellega, millises vanuses ja huvidega lapsed tulevad.
Varem oleme tegelenud: liivakunsti, akvarelli, viltimise, portselanimaali, pärlikunsti, ehete valmistamise, klaasi- ja siidimaali, savist, looduslikust materjalist, lõngast ja paberist meisterdamisega. Oluline on see, et sünniksid asjad, mida laps saab kasutada või kinkida.
Katsetame erinevaid kunstipoes olevaid vahendeid.

Juhendajad Kaie Kubri

Kuutasu 20 eur

 

10. NÄPUTÖÖ

1.-4.klassile

Näputöö ring on mõeldud lapsele, kellel on huvi meisterdamise ja õmblemise vastu. Selles ringis kasutatakse mitmesuguseid materjale, erinevate käsitöö tehnikate teostamiseks. Plaanis on tegeleda õmblemise, tikkimise, viltimise, pärli meisterduste ja muude käsitöö tehnikatega. Esemed, mida lapsed valmistavad on praktilise väärtusega neid on võimalik näiteks kinkida või muul otstarbel kasutada. Arvestatakse ka laste soovidega uute esemete valmistamise alustamisega. Eraldi rühm õhtuses vahetuses õppivatele lastele.
Juhendaja Regina Pai
Kuutasu (1×45) 20 EUR (2×45) 28 EUR

11. NÄITERING TEATERA

1.-3. klassile ja 4.-6.klassile

Näiteringis kehastume kõikvõimalikeks tegelasteks ja satume ettearvamatutesse olukordadesse ja kohtadesse, sest teatris on kõik võimalik! Teatrimängude, improvisatsiooni ja etüüdide kaudu arendame koostööd, loovust, kujutlusvõimet, kiiret mõtlemist, esinemisoskust ja esinemisjulgust ning suulist ja kehalist väljendusoskust. Loome koos lühemaid ja pikemaid lavastusi. Õpime, kuidas laval olla, liikuda ja häält teha. Kevadel paneme end proovile ka suuremal laval osaledes Tartu kooliteatrite festivalil.

Juhendaja Hedvy Arula

Kuutasu 13 eur

 MUDILASTELE

3-7 AASTASTELE:

1. MUDILASTE MUUSIKARING

3-4 aastased

5-6 aastased

Muusikaringis pööran tähelepanu muusikaliste tegevuste mitmekesisusele: laul, liikumine, pillimäng, tants, muusika kuulamine, muusikaline mäng. Põhiline on, et laps tunneks rõõmu nii hakkamasaamisest kui ka eneseväljendusest. Kooris on eesmärgiks loomulik, pingevaba hääle tekitamine ja emotsionaalne laulmine ning ikka ja jälle – laulurõõm!

Juhendaja Maia kapsi
Kuutasu  16 EUR

2.  KUNSTIRING MUDILASTELE

4-6 aastased

Maalime: paberile, klaasile, kangale. Joonistame söe ja rasvakriitidega. Kasutame erinevaid trükkimistehnikaid (mullikile, puulehed, lainepapp, śabloonid, templid, kork) Valmistame kollaźe. Dekoreerime taaskasutatavaid esemeid. Meisterdame näpunukke, kaarte, loomi, paberlilli ja palju muud põnevat.

Juhendaja Marge Laius

Kuutasu  20 EUR

Lähemalt näed siit: “Teeme koos” blogi

3. SPORDIRING

3-4 aastased

4-5 aastased

5-6 aastased

Spordiringis saavad lapsed hüpata, joosta, ronida, mängida palli, läbida takistusribasid jne, arenemaks osavateks ja aktiivseteks.

Juhendaja Karel Viigipuu

kuutasu 16 EUR (1x nädalas) või  23 EUR (2x nädalas)

4. MUDILASTE TANTSURING “LUSTAKAD JALAKESED”

4-6 aastased

Tunnis tegeleme tantsulise võimlemisega, loov-, jazz- ja showtantsuga. Arendame kehamälu, võimleme, mängime ja tantsime. Teeme tutvust erinevate tantsustiilidega, et avada lapsele tantsukunsti maailm selle parimates külgedes. Treeningu ja koreograafiate omandamise käigus õpib noor tantsija lõbusal ja mängulisel moel oma keha tunnetama.
Juhendaja: Carolin Arnold

kuutasu 16 EUR (1xnädalas)

 

Kontakt:

Anne Masing

tel: 520 7660

e-post: anne.masing@tera.tartu.ee