fbpx

Mängu programmeerimise võistlus

PROGRAMMEERIMISVÕISTLUS – LABÜRINDI LÄBIMISE MÄNG

JUHEND

Võistlusperiood 14. november – 10. detsember 2022

Võistluse ülesandeks on luua Scratch keskkonnas labürindi läbimise mäng. 

Osalemine toimub individuaalselt ning osaleda võivad kõik 1.-3. klassi õpilased üle Eesti!

Tingimused mängule

Mäng peab olema programmeeritud Scratch keskkonnas. Töö link esita aadressile huvitera@tartuerakool.ee koos oma ees- ja perekonnanime, klassi ja kooli nimega.

Mängu teemaks on labürindi läbimine. Labürindi tausta saab alla laadida siit: https://drive.google.com/file/d/1XEE62Na4fZ9vIxFdlXQLpXaha-I1HlHc/view?usp=share_link

Mäng peab sisaldama:

  • karakteri juhtimise funktsiooni (kas klaviatuuri nooltega või ekraanipealsete nooltega);
  • erinevaid heliefekte;
  • labürindi läbiv karakter peab olema ise joonistatud (võib võtta aluseks olemasoleva tegelase);
  • labürindis peab olema mingi takistus (näiteks tulekerad, liikuvad kollid vms), millega kokku puutudes mäng kaotatakse;
  • võtmemehhanism ehk edasi liikumiseks peab muust labürindi osast üles korjama võtme või mõne muu eseme.

Hindamine

Žürii arvestab hindamisel mängu koodi loetavust ja lihtsust, vastavust mängu teemale, karakteri juhtimise mugavust, mängu sujuvust ja töötamist ning mängu põhjalikkust. 

Lisapunkte on võimalik saada ise loodud funktsioonide kasutamise eest, mitme mängu taseme loomise eest ning mängumenüüde ja ekraanitekstide eest. Žüriil on õigus paluda ka osalejatel oma mängu tutvustada.

Autasustamine

Mängude autasustamine toimub ühes võistlusklassis vastavalt žürii hindamisele ja paremusjärjestusele. Auhindadeks on medalid ja karikad ning erinevad haridusrobotid. Auhinnalaud on virtuaalne ja auhindade valimine käib paremusjärjestuse alusel. Žüriil on õigus anda välja eriauhindu. Auhinnalaualt saavad auhindu valida parima 8 mängu autorid. 

Võistluse korraldajaks on Erahuvikool HuviTERA (Hariduse Edendamise SA). Tegevus on rahastatud Euroopa Liidu ning Haridus- ja Noorteameti vahenditest. 

Kontakt: Margo Metsoja, margo.metsoja@tartuerakool.ee