fbpx

HuviTERA ja Tartu Erakooli robopark ja digiseadmed

Robootika on suurepärane viis, kuidas lapses arendada paljusid erinevaid oskusi mängulisel ja kaasahaaraval moel. 

Robootika ei ole ainult tehnika tundmaõppimine või masinate ehitamine. Tegelikult algab kõik lahendusi otsivast mõtteviisist! Just robootikaga tegelemises on ühendatud loovus ja probleemilahendusoskus, ettenägelikkus ja suutlikkus protsessi planeerida, näha ette tagajärgi ja ületada esile kerkivaid takistusi. Lisaks omandatakse ka tehnikaalased teadmised ja oskused ning praktilise tegevuse kaudu kasutatakse neid kohe ja päriselt!

Kõik see on põhjuseks, miks HuviTERA on loonud mitmekesise robootikapargi, mis on mõeldud selleks, et igas vanuses osaleja saaks ise end selles kõiges proovile panna ja enda oskusi arendada. Alustamiseks pole kunagi liiga hilja ega liiga vara, mistõttu pakume robootikaringe juba alates 5. eluaastast!

Meie robotid

HuviTERA robotid - BricQ

BricQ

LEGO® Education BricQ Prime on uus viis, kuidas kasutada haridusrobootikat klassiruumis, aidates õpilastel suurendada enesekindlust ning huvi teaduse vastu. ricQ Motion Prime õppekomplekt julgustab õpilasi avastama füüsikat ja teisi teaduseid.

Spike Prime

SPIKE Prime pakub jõukohaseid ülesandeid ja piiramatuid loomingulisi projekte. Olenemata õppetasemest suunatakse õppijaid kriitiliselt mõtlema, andmeid analüüsima ning keerulisi ja elulisi probleeme lahendama. Toetatud on tänapäevaste oskuste arendamine.

HuviTERA robotid - Spike Prime

EV3

EV3 on kolmanda põlvkonna robootikakomplekt, mille hariduslik versioon on mõeldud kasutamiseks eelkõige HuviTERA robootikaringide põhi ja vanemas astmes. Komplekti kuuluvad servomootorid, puuteandurid, kaugusandur, värviandur, güroandur ning kõiki elektroonilisi seadmeid ühendav programeeritav kontroller koos laetava akuga. Kasutada saab enam kui 500 detaili erinevate mudelite ehitamiseks.

Bee-bot robotid

Bee-Bot mesimumm-robotid on väikelastele mõeldud õppevahend algoritmilise ja matemaatilise mõtlemise ning eneseväljendamise arendamiseks.

Robootika - HuviTERA huviringid lastele Tartus

Codey Rocky

Codey Rocky on spetsiaalselt STEM-oskuste õpetamiseks loodud robot, mis pakub mängulist programmeerimise õppimisvõimalust lastele alates 6. eluaastast. Robot koosneb Codeyst ja Rockyst. Codey on erinevate anduritega roboti kontroller, mida saab kasutada eraldiseisvalt õpiülesannete sooritamisel.

Sphero Bolt

Sphero BOLT muudab mängimise põnevaks! BOLT robotpalli sisse on ehitatud programmeeritav 8×8 LED-maatriks, millele saab kuvada erinevaid andmeid (kujundeid, animatsioone, värve jm). Selle abil saab luua ja muuta enda või kogukonnas jagatud mänge, joonistada robotpallile radu ning programmeerida, kasutades Scratch visuaalset või JavaScript tekstilist programmeerimiskeelt

Dash

Dash reageerib häälele, liikuvatele asjadele, tantsib ja laulab. Dashi saab juhtida ja panna tegema põnevaid asju, mida robotid pole varem suutnud. Seda lihtne kohe kasutama hakata, ilma et oleks vaja kulutada aega õppematerjalidele või koolitustele.

DJI Tello

Tello on muljetavaldav väike droon, mis sobib nii lastele kui ka täiskasvanutele. Tello aitab tundma õppida droonide huvitavat maailma. Seda saab nii lennutada kui drooni marsruuti kodeerida. 

mBot Ranger

mBot kolm-ühes robootikakomplekt on ideaalne STEM hariduslahendus, mille mudelid on robottank, kolmerattaline võidusõiduauto ja tasakaalu hoidev linnuke.

Arduino

Arduino on avatud lähtekoodi ja -disainiga mikrokontrollerplatvorm elektroonika prototüüpimiseks. Arduinole saab külge ühendada erinevaid andureid (termo-, valgus-, vibratsiooni-, heli- jt andurid). Andurite abil saab Arduino sisendi ning edasi reageerib mikrokontroller vastavalt koodile ning käivitab mõne väljundseadme (mootor, valgusdiood, ekraan jne).

HuviTERA robotid - Arduino
HuviTERA robotid - Matatalab

Matatalab

Programmeerimisklotside asetamisega lauale saavad lapsed kiirelt oma programmi käivitada ja puudub vajadus süle- või tahvelarvuti järele. Komplekt annab lapsele kohese eduelamuse ja õpetab aru saama, et programmeerimine on tegelikult lihtne. See aitab omandada programmeerimise põhitõdesid ja mõista hiljem ka abstraktsemaid programmeerimisülesandeid.

Gravitrax

GraviTrax interaktiivse trekisüsteemiga saab ehitada raja, millel panna veerema metallkuulid, uurida ja tunnetada raskusjõu ja füüsikaseaduste toimimist. Mitmete saada olevate lisakomplektidega on võimalik süsteemi lõputult täiendada ning kogeda veelgi enam põnevust!

WeDo 1.0

Esimene LEGO WeDo komplekt, milles on liikumis- ja kallutusandur, mootor, juhtimiskeskus ehk aju ning palju erinevaid lego klotse. Programmeerimiskeskkond on lastele lihtne ja programmeerimine toimub plokkide ritta panemisena.

WeDo 2.0

WeDo 2.o on mõeldud algkooli õpilastele. Komplekt sisaldab kontrollerit ehk aju, mootoreid, andureid. Komplekt arendab käelist tegevust, süstib õpilastesse uudishimu, samal ajal arendab programmeerimise ja insertehnilise mõtlemise võimet.

Osmo

Komplekt, millega saab mängida erienvaid arendavaid mänge (allalaetavad rakendused) ja sobib hästi lastele alates 6. eluaastast. Kasutamiseks on vaja tahvelarvutit.

3D printer Flashforge

3D printer, mis sobib hästi koolidele ja algajatele oma lihtsa disaini ja kasutusfunktsioonide poolest. Printimise ala 150x150x10mm.

VR prillid Oculus Quest

Virtuaalreaalsusprillid võimaldavad õpilastel tutvuda erinevate (virtuaal)maailmadega, mängida erinevaid liikumist vajavaid mänge, kui ka nuputamis- ja mõtlemisülesandeid.

Ozobot

Uue põlvkonna Ozobot Evo on sotsiaalne programmeeritav robot, mis viib robotiga suhtlemise täiesti uuele tasemele, lubades õppijatel ja mängijatel suhelda üksteisega ja ka robotiga, koostööd teha ning oma oskusi teistega jagada.

Meeldivad meie robotid?

Liitu meie robootikaringiga ja saad täpsemalt tundma õppida, milleks need robotid võimelised on:

huvitera.ee/huviringid/robootika

Huviringi registreerimine ARNO keskkonnas: https://tartu.ee/arno

Robotid